Nastavení cookies

Budova byla postavena v r.1972 jako Tělocvična Sokola Plesná v rámci tzv. akce "Z", nově zrekonstruována v roce 2014.
Střediskem Domu dětí a mládeže Ostrava-Poruba je od r. 1992.

Činnost střediska

Středisko je v oblasti pravidelné zaměřeno především na sport - florbal, inline bruslení, gymnastika, cvičení pro maminky s dětmi, badminton a zumba. Prostory jsou využívány o víkendech a svátcích na sportovní aktivity zaměřené hlavně na pořádání sportovních turnajů v různých druzích míčových her. Tělocvičnu využívá rovněž Sokol Plesná. Středisko má velmi dobrou spolupráci s Úřadem městského obvodu Ostrava-Plesná a s místními společenskými organizacemi (Sokol, Hasiči). 

Popis střediska

Středisko je situováno do okrajové vesnické části Ostravy s tím, že je dobrým východiskem pro celou řadu turistických aktivit (návaznost na ostravské cyklostezky, turistické značení). Doprava je z centra zajištěna autobusovou linkou MHD č. 47 a č. 51.

Přízemí: velká tělocvična (sportovní hala), sklady tělocvičného nářadí, šatny, hygienická zařízení
1. patro: jídelna (slouží jako společenská místnost pro cca 60 osob), kuchyňka, galerie s výhledem do tělocvičny, učebna keramiky a kanceláře pedagogických pracovníků.

Možnosti pronájmu

DDM nabízí možnost pronájmu sálu, tělocvičny, učeben dle ceníku. Objednávky na email: reditel@ddmporuba.cz nebo mobil: 725 037 080.