PlesnáO středisku

Budova byla postavena v r.1972 jako Tělocvična Sokola Plesná v rámci tzv. akce "Z", nově zrekonstruována v roce 2014.
Střediskem Domu dětí a mládeže Ostrava-Poruba je od r. 1992.

 

Činnost střediska

Středisko je v oblasti pravidelné zaměřeno především na sport - ZÚ florbalu, volejbalu, kopané, in line bruslení a míčové hry pro mladší děti, cvičení pro maminky s dětmi předškolního věku,  badmintonu, baseballu a jógy. Prostory jsou využívány o víkendech a svátcích na sportovní aktivity zaměřené hlavně na pořádání sportovních turnajů v různých druzích míčových her. Tělocvičnu využívá rovněž Sokol Plesná. Středisko má velmi dobrou spolupráci s Úřadem městského obvodu Ostrava-Plesná a s místními společenskými organizacemi (Sokol, Hasiči). 

 

Popis střediska

Středisko je situováno do okrajové vesnické části Ostravy s tím, že je dobrým východiskem pro celou řadu turistických aktivit (návaznost na ostravské cyklostezky, turistické značení). Doprava je z centra zajištěna autobusovou linkou MHD č. 47 a č. 51.


Přízemí: velká tělocvična (sportovní hala), sklady tělocvičného nářadí, šatny, hygienická zařízení
1. patro: jídelna (slouží jako společenská místnost pro cca 60 osob), kuchyňka, galerie s výhledem do tělocvičny, klubovna, učebna keramiky a kanceláře pedagogických pracovníků.

 

Možnosti pronájmu

DDM nabízí možnost pronájmu sálu, tělocvičny, učeben  dle ceníku. Objednávky na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo mobil: 725 037 080.

Ceník sálu, tělocvičny a učeben  ZDE

 

Video

Recitační soutěž 2017   ZDE

Maškarní karneval leden 2017 ZDE

ROPE SKIPPING     ZDE

Tábor Berounka ZŠ 2014   ZDE

Tábor Jemčina ZŠ 2014    ZDE

Tábor Berounka SŠ 2014    ZDE

 

Partneři a sponzoři